ملاقات و دیدار

گزارش اجمالی از برگزاری کنفرانس صنعت فن آوری صندلی چرخ دار

گزارش اجمالی از برگزاری کنفرانس صنعت فن آوری صندلی چرخ دار

گزارش اجمالی از برگزاری کنفرانس صنعت فن آوری صندلی چرخ دار

دومین همایش “توسعه فناوری صندلی چرخدار” هم اندیشی و ارائه ایده و پیشنهادات خلاقانه در بهبود کیفیت صندلی چرخدار ، در روز سه شنبه مورخ ٢بهمن با حضور ایده پردازان ،صاحب نظران ،صنعتگران صندلی چرخدار وخدمات گیرندگان صاحب ایده در تالار خواجه نصیر کانون اسلامی انصار برگزار گردید.
متولی برگزاری این همایش جامعه معلولین ایران ،مرکز ضایعات نخاعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ، مدیریت توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی ، دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دیگر سازمان و انجمن های حوزه معلولان جسمی و حرکتی بودند .
در این همایش تلاش شد که اهتمام بیشتر جهت کارایی و افزایش مهارت های کاربردی و بر اساس نیاز جامعه ی هدف درنظر گرفته شود.
در شروع جلسه آقای میرزا آقایی ضمن خیر مقدم به مهمانان گفتند : در اولین همایش توسعه فن آوری صندلی چرخدار که با هدف بهبود کیفیت صندلی چرخدار تشکیل شد در حدود ٢۴ سازمان و انجمن مشارکت کرده اند و قرارشده که کمیته هایی تشکیل دهیم که در این کمیته ها کارگروه های تخصصی تشکیل شود در نتیجه برگزاری نشست امروز کمی متفاوت می باشد و هیچ سخنرانی انجام نمی شود و قرار است با مشارکت مهمانان کارتیمی و گروهی انجام بگیرد و نتیجه کار در پایان نشست اعلام خواهدشد .
ایشان در ادامه افزودند قرار است برای فن آوری صندلی چرخدار “کمیته عالی تحقیقات وآموزش بهبود کیفیت صندلی چرخدار” تشکیل شود و این کمیته ساختاری شناور خواهد داشت و فعلاً با مدیریت فناوری سلامت دانشکده بهزیستی وتوانبخشی پایه گذاری شده است و بر اساس سه عامل این روند ادامه خواهد داشت:
١-قدرت اعتماد سازی ٢-سرعت و عمل ٣-نظم و انظباط
ایشان در بخش دیگر افزودند مسوؤلان برخی از این کار گروه ها مشخص شده است از جمله:
١-کارگروه اطلاع رسانی وخبر رسانی است که مسوؤلیت این بخش با کانون توانای قزوین می باشد این کانون همیشه با همراهی ونظم با ما همکاری داشته اند و نماینده این بخش به عهده خانم میرخوشحال می باشد که قرار است اطلاع رسانی کنند و گروه را توسعه دهند ، به نحوی که تعداد زیادی از افراد ، تحت پوشش اطلاع رسانی خبری درخصوص صندلی چرخدار قرار بگیرند.
٢-کارگروه آموزش های اجتماعی صندلی چرخدار با هدف آموزش گروه هدف و همچنین آموزش عموم مردم جهت حمایت ازصنعت صندلی چرخدار و قرار است مسوؤلیت این بخش با مهندس برجیان باشد
٣-کارگروه آموزش تخصصی صندلی چرخدار با مسوؤلیت آقای مهندس علامی که با پیگیری های ایشان این کارگروه درحال سازمان دهی می باشد
۴- کارگروه فن آوری واطلاعات صندلی چرخدار با مسوؤلیت آقای رستمی که از فعالان رادیو توان هستندو قرار است اپلیکیشنی را در زمینه آموزش صندلی چرخدار طراحی کنند .
۵-کارگروه بخش پژوهشی صندلی چرخدار که خانم دکتر خزاعی پور از مرکز تحقیقات ضایعه نخاعی دانشگاه تهران مسوؤلیت این بخش را به عهده گرفته اند.
ایشان در ادامه افزودند قرار است کارگروه های دیگری تشکیل گردد که به زودی اعلام خواهدشد و بازخورد اعضاء باعث می شود این کارگروه ها ، بازسازماندهی شوند.


بعد از توضیحات آقای میرزاآقایی کارگروه های ده نفره ای تشکیل شد سپس موانع از نظر فنی، حقوقی، فرهنگی و غیره مورد بررسی قرار گرفت و فهرست بندی شد و از هر گروه خواسته شد در برگه ی خرد جمعی پیشنهادات خود را ارائه داده و به بیشترین نظرات امتیاز داده شد و قرارشد مجموع پیشنهادات جمع بندی شده به کمیته ارائه گردد .
سپس فرم مشارکت با کمیته صندلی چرخدار، تکمیل شد تا اطلاعات افراد داوطلب همکار در کمیته ، در اختیار تیم کانون توانا قرار بگیرد .
آقای میرزا آقایی درادامه افزودند قرار است بنیاد معلولین ایرانیان سایت تخصصی با محتوای علمی و در رابطه با صندلی چرخدار رونمایی کنند .
در پایان آقای میرزا آقای افزودند لازم است از جامعه معلولین ایران جهت مشارکت وهمکاری برای برگزاری این پنج دوره نشست “صندلی چرخدار” قدردانی شود همچنین از آقای دکتر عاروان مدیرعامل جامعه معلولین ایران و خانم قورچی و خانم رعدی مدیران اجرائی جامعه معلولین ایران، جهت همراهی مستمر و سرعت عمل در پیش برد کارها تشکر وقدر دانی گردد.
در خانمه آقای دکتر عاروان گفتند ضمن تشکر از حضور مهمانان باید بگویم هدف ما برای همکاری ومشارکت با فناوری صندلی چرخدار برای این است که لازم دانستیم فعالیت
علمی و کاربردی گسترده ای در خصوص صندلی چرخدار انجام دهیم ،زیرا به خوبی می دانیم که صندلی چرخدار تنها یک وسیله نمی باشد ، بلکه یک نیاز ضروری در زندگی فرد دارای معلولیت می باشد و لازم است که ما با موازین علمی واستانداردهای دنیا پیش برویم
و با همفکری یگدیگر بتوانیم فعالیت های پراکنده را جمع آوری و به خواسته های مان وحدت نظر ببخشیم و این صنعت را در ایران بومی سازی کنیم.
این جلسه در ساعت ١٢ به پایان رسید .
گزارش از :محبوبه نجومیان

برچسب ها
نمایش بیشتر

یوسف رستمی

خدمت دوستان و کاربران عزیز سلام عرض میکنم . مطالب و محتوای که در این سایت قرار می گیرد بیشتر فعالیتی که در طول این چند سال و یا به تازگی در حال انجام شدن می باشد قرار گرفته و انشالله به یاری خدا و کمک دوستان بتوانیم آنچه در طول بیش از یک دهه در حوزه فناوری اطلاعات و خلاقیت و ایده ها فعالیت داشته ایم را در اختیار دوستان و علاقمندان به این حوزه قرار دهیم و در مسیر اول مشاور و راهنمای شما خواهیم بود و چنانچه نیاز به ارتباط با ما دارید می توانید از بخش تماس با ما که راه های ارتباطی مختلفی را قرار دادیم درخواست خود را ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

موافق شرایط هستم.

بستن