سایت های موفق

معرفی انجمن باور

در این بخش می خواهیم انجمن باور را معرفی نماییم

مقدمه
در آذر ماه سال 1383 ه.ش (2004م) جمعی از افراد معلول و غیر معلول که در کشور عزیزمان ایران نوعی خلأ را نسبت به پذیرش معلولین در جامعه و بستر سازی فرهنگی در این زمینه احساس می کردند، اقدام به تأسیس انجمن باور نمودند . باور با پیگیری حقوق شهروندی، تولید فیلم های کوتاه، انتشارمقالات و نشریه، برگزاری برنامه های رسانه ای، همایش های موضوعی، جشنواره ی فرهنگی هنری و تورهای یک روزه ی حضور در اجتماع … تمام تلاش خود را به کار گرفته تا درجهت عادی سازی حضور افراد معلول در جامعه و معرفی توانمندی های آنها به دیگران گام بردارد.
مأموریت:
تلاش در جهت برابرسازی فرصت‌های اجتماعی برای افراد دارای معلولیت با عموم جامعه از طریق:
۱. افزایش حساسیت و آگاهی اجتماعی نسبت به بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت در جامعه ایران
۲. پیگیری تدوین، تصویب، اصلاح و اجرای قوانین و مقررات برای حمایت از حقوق معلولان
۳. تهیه، گردآوری و نشر دانش و اطلاعات در حوزه افراد دارای معلولیت
چشم‌انداز:
انجمن باور در افق ۱۰ سال آینده، سازمانی است پیشرو و مرجع در حوزه فرهنگسازی اجتماعی برای افراد دارای معلولیت با نـقش اثرگذار در نهادهای تصمیم ساز و اجرایی و مورد اعتماد و مشورت همه نهادها و سازمانهای مرتبط، دارای تعاملات بین‌المللی، کارآمد، منسجم، پویا، شناخته‌شده و مستقل.
جریان‌ساز و تأثیرگذار، دارای شبکه‌های ارتباطی فراگیر در کشور با ضریب نفوذ بالا، با تولیدات جذاب فرهنگی و ایده‌های برتر و مؤثر در بهبود کیفیت زندگی افراد دارای معلولیت و موفق در تحقق فراگیر قانون جامع حمایت از حقوق معلولان و وفادار به روشهای مشارکت‌جویانه.
ارزش‌های انجمن باور:
انجمن باور سازمانی مستقل و غیروابسته به دولت است که فعالیت غیرسیاسی انجام می‌دهد و تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است، بنابراین هرگونه همکاری با انجمن بر اساس این قوانین و مبتنی بر ارزشهای باور تعریف می‌شود. افراد در باور به دنبال سود مالی نیستند.
باور تلاش می‌کند تا فعالیتی تخصصی و دانش‌محور داشته باشد. زیرا معتقدیم برای پویایی در جهان رو به پیشرفت کنونی، می‌بایست همواره دانش روز را آموخت و با خلاقیت و نظم و انتقادپذیری، در فعالیت‌ها مشارکت نمود.
همچنین می‌کوشیم رفتاری شایسته با همکاران و مخاطبان خود داشته باشیم و از روش‌های غیراخلاقی در فعالیت گروهی پرهیز کنیم. در این انجمن اقلیت به تصمیم اکثریت احترام می‌گذارند.
باور داریم منزلت انسانی هر فرد به وضعیت فیزیکی و جنسیت او بستگی ندارد. پس آگاهانه سعی بر آن داریم در تمامی فعالیت‌هایمان همه افراد جامعه مشارکت داشته باشند و کرامت انسانی هر فرد حفظ شود.
ما باوری‌ها در جهت رسیدن به اهداف متعالی و انسانی‌مان با وفاداری، به یکدیگر اعتماد کرده‌ایم. ما می‌کوشیم تا ضمن حفظ انسجام انجمن، صادقانه در راستای رسیدن به اهداف مشترک و متعالی همکاری کنیم و با تأکید بر کیفیت فعالیت‌هایمان، به تعهدات خود پایبند باشیم.
هیأت مؤسس انجمن باور
رضا آیتی. مهندس صنایع و تحلیل سیستم ها
حامد حسینی. کارشناس برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها
علی رضا ذوقی. کارشناس بازرگانی
آمنه رحمتی. کارشناس حسابداری
مانی رضوی زاده. کارشناس ریاضی کاربردی
بهنام سلیمانی. دارای گواهینامه های تخصصی کامپیوتر
آرزو قنبری. کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی
مسعود لسانی. کارشناس ارشد پژوهش و علوم اجتماعی
شهرام مبصر. کاردانی روابط عمومی ،دارای گواهینامه های تخصصی کامپیوتر
پیمان مقدم شاد. متخصص رادیولوژی
محمد مقدم. دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی ،دارای گواهینامه ی دوره های مدیریت
سهیل مقیمی. دارای گواهینامه های تخصصی فیلم سازی و تدوین
ترانه میلادی. کارشناسی گرافیک و دارای گواهینامه های تخصصی گرافیک کامپیوتر و ادبیات معاصر

منبع : انجمن باور 

برچسب ها
نمایش بیشتر

یوسف رستمی

خدمت دوستان و کاربران عزیز سلام عرض میکنم . مطالب و محتوای که در این سایت قرار می گیرد بیشتر فعالیتی که در طول این چند سال و یا به تازگی در حال انجام شدن می باشد قرار گرفته و انشالله به یاری خدا و کمک دوستان بتوانیم آنچه در طول بیش از یک دهه در حوزه فناوری اطلاعات و خلاقیت و ایده ها فعالیت داشته ایم را در اختیار دوستان و علاقمندان به این حوزه قرار دهیم و در مسیر اول مشاور و راهنمای شما خواهیم بود و چنانچه نیاز به ارتباط با ما دارید می توانید از بخش تماس با ما که راه های ارتباطی مختلفی را قرار دادیم درخواست خود را ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، از سرویس reCAPTCHA Google حریم خصوصی و شرایط استفاده استفاده کنید.

موافق شرایط هستم.

بستن